1.12.2009

מפגש של נציגי ישראל לוועידת קופנהגן המשרד להגנת הסביבה

דף הבית > חדשות > מפגש של נציגי ישראל לוועידת קופנהגן
חדשות


מפגש של נציגי ישראל לוועידת קופנהגן
מקור: דובר המשרד תאריך עדכון: 24/11/2009

לחץ להגדלההשר ארדן במפגש הכנה לוועידת קופנהגן- 24/11/2009. צילום: אמנון גוטמן
השר ארדן במפגש הכנה לוועידת קופנהגן- 24/11/2009. צילום: אמנון גוטמן


השר להגנת הסביבה, ח"כ גלעד ארדן: "אמליץ לממשלה להוביל למהפכה סביבתית של ממש בקביעת יעד הפחתה של 37% מסך הפליטות של גזי החממה ב-2030" .
השר להגנת הסביבה אמר את הדברים במפגש של נציגי המשלחת של ישראל לועידת קופנהגן, שארגן המשרד להגנת הסביבה. במפגש נכחו נציגי משרדי ממשלה, רשויות מקומיות, חברי כנסת, תעשיה וארגוני סביבה ובו הוצג המתווה של הועידה ועמדת המשרד להגנת הסביבה בנושא זה.
השר להגנת הסביבה: "עמדת המשרד, המבוססת על ממצאי דוח מקנזי, בצירוף יעד הפחתה נוסף שמקורו בשינויי התנהגות, תוצג בפני ממשלת ישראל במטרה להביא להחלטת ממשלה. אני אמליץ בפני הממשלה לאמץ יעדי הפחתה שאפתניים עם צמצום של 73% מהגידול הצפוי ב-2030.* זאת,במטרה להצעיד את ישראל קדימה ולהפוך אותה למדינה מתוקנת. בעניין זה, פניתי לראש הממשלה במטרה להקים תת ועדת שרים לעניין מעבר לאנרגיות מתחדשות כשבכוונתי להוביל לשינוי יסודי בתמהיל הדלקים של ישראל ומעבר ל-25% אנרגיות מתחדשות מבלי שיוקמו תחנות פחמיות נוספות. אני מאמין כי עם שינויים חשובים נוספים שנטמיע באורח חיינו ועם ניצול היתרון הגדול של ישראל בפיתוח של טכנולוגיות ירוקות נוכל לצאת עם בשורה אמיתית לעולם.".
* הערה 73% מגידול צפוי של 100% זאת אומרת עליה של כ- 25% יחד עם זאת כפי שאמרתי בעבר לארדן אין ממש ברירה בקרב מול האוצר הוא צריך להסתמך על נתונים "רציניים" ומה שיש לא ביד זה דוח מקנזי. אבל המעבר משום מחויבות למחויבות והשקעות של תקציבים בנושא הפחתת הפליטות הוא בהחלת צעד גדול קדימה אם ארדן יצליח להעביר את המדיניות בממשלה.
קבצים להורדה:


מסמך אקרובטנושאים עיקריים על סדר היום - שולי נזר, ראש אגף איכות אוויר, המשרד להגנת הסביבה
583K
מסמך אקרובטועידת האקלים ופרוטוקול קיוטו - ד"ר יוסי ענבר, מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה
1436K


קישורים נוספים

שינוי אקלים
פליטות גזי חממה

חדשות קודמות בנושא זה

העולם נערך לקופנהגן: דיווח מוועידת ברצלונה - ועידת הכנה לוועידת קופנהגן בנושא הערכות העולם לשינויי האקלים

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה