20.5.2008

הפגנה נגד תחנה פחמית באשקלון ואל גור בארץהמאבק בהקמת תחנה פחמית נוספת באשקלון מגיע לשיאו כאשר בקרוב אמורה להיקבל ההחלטה של הועדה לתשתיות לאומיות.

ארגון גרינפיס הפגין אתמול נגד הקמת תחנת כוח פחמית באשקלון 2 פעילים גלשו מהגג ופרשו שלט גדול עליו כתוב "עוד שבוע פואד הורג את אשקלון Coal Kills (הפחם הורג)". ולפני הבניין שפכנו ערמת פחם (על נילון כדי שלא ישאיר לכלוך) אשר מתוכה בצבץ זוג רגלים ושלט "פואד תוציא את הראש מהפחם"להקמת התחנה יש התנגדות בועדת הכלכלה של הכנסת ובמשרד הבריאות.

ביין הפנינים של תגובת משרד התשתיות לאתר מעריב
''היינו מצפים מארגוני הסביבה לגלות אחריות לאומית על מנת שלא ישאירו את מדינת ישראל בעלטה כבר בשנה הבאה." בהתחשב שהקמת התחנה תקח לפחות 8 שנים התגובה ממש לעיניין.

לקוראי הפוסט הקודם הקמת התחנה באליי נבאדה נדחתה למועד בלתי ידוע. לפי נילי מגרינפיס בארה"ב בוטלה הקמתן של 59 תחנות פחמיות.
ואים חשבתם להשקיע בחברה שרצתה לבנות את התחנה חברת יעוץ מוול סטריט מהזהירה
התוכניות של סיירה פסיפיק להגביר את השימוש בפחם על פני אנרגיות מתחדשות מהווה סיכון לצרכנים ולבעלי המניות. ראו הוזהרתם!

הקוראים מוזמנים להכנס לכתבות בעתונות ולהשאיר הערות
ולחתום על עצומה נגד הקמתה של תחנה פחמית נוספת
מידע נוסף על הסיבות לו להקים את התחנה מלבד פליטות הפחמן בפוסטים קודמים.

אל גור בארץ אתמול הוא קיבל את פרס דן דויד ומחר ישתתף בכנס בנושא אנרגיה בתל אביב
אל גור הזהיר בנאומו שאנו שרויים במצב חרום ושנקודת האל חזור מתקרבת במהירות הוא הזכיר את הירידה של 40% בכסוי הקרח הימי באזור הארקטי והוא קרא לשימוש באנרגיה סולארית המצויה בשפע וטען שהבעיה היא רצון פוליטי אבל רצון הוא משאב מיתחדש

"אנו יכולים לשנות את המצב. זה בהישג ידינו. המרכיב החסר היחידי כעת הוא רצון פוליטי מספק. אבל כפי שתושבי ישראל יודעים - רצון פוליטי גם הוא משאב מתחדש".
הערה באנגלית קיים המונח Tipping point אשר מתורגם לנקודת אל חזור אבל המונח האנגלי כולל למשל את נקודה שבה סירה נוטה עד אשר מים מתחילים להישפך מעבר לדופן וגורלה לטבוע נחרץ.

מילבד אל גור זכו בפרס דן דוד בני הזוג תומפסון על מחקריהם ופועלם בהצלת סיפרי ההיסטוריה האקלים אשר מצויים בקרחונים בהרים. ע"י קידוח דגימות קרח.
מקורות

גרינפיס קפצו מהגג למען הסביבה-nrg
פעילי גרינפיס זינקו מגג משרד התשתיות בירושלים ופתחו שלט ענק על חזית הבניין, שמזהיר: "פואד, אתה הורג את אשקלון"

Ely Energy Center delayed-Ely News December 05, 2007

USA: Sierra Pacific Plan to Increase Use of Coal at Expense of Renewables Poses Major Risks to Shareholders, Ratepayers says Innovest-portofentry.com 07 April 2008
Wall Street Firm Finds Nevada-Based Utility Diverging From Industry Leaders Now on Path to More Solar, Wind and Geothermal; Sierra Pacific to Boast Coal Use by Nearly 200% and Global Warming Pollution By Roughly 100%

"גרינפיס" קפצו מהגג - במחאה על זיהום האוויר - יעל עברי-דראל 19.05.08 ynet
במחאה על הכוונה להקים תחנת כוח פחמית נוספת באשקלון, השתלשלו פעילי "גרינפיס" עם חבלים מגג בניין משרד התשתיות בירושלים ופרשו שלט עליו נכתב: "בעוד שבוע פואד הורג את אשקלון" - צעד שנועד להפעיל לחץ ציבורי על הוועדה שתכריע בנושא בשבוע הבא. המשטרה עיכבה ארבעה מהם לחקירה. משרד התשתיות: התחנה לא תזהם

The Dan David Prize
Social Responsibility with Particular Emphasis on the Environment
"Al Gore is probably the single individual who has done most to create greater worldwide awareness of the detrimental effects that man's energy consumption has had on the environment, and the imperative for individuals and governments to take drastic action to avert climatic disaster. "
http://www.dandavidprize.org/laureates/present2008-gore.html

אל גור באונ' תל אביב: ''העולם ניצב בפני מצב חירום''
פרס דן דוד הוענק לסגן נשיא ארה''ב לשעבר, אל גור. בטקס שנערך באוניברסיטת תל אביב קרא למדינת ישראל לקדם השימוש באנרגיה סולארית
http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/735/831.html


אל גור ועמוס עוז בין הזוכים בפרס דן דוד על תרומה לאנושות - מאת עידו סולומון הארץ

Gore gets $1m Dan David prize for planet efforts
http://www.jpost.com/servlet/Satellite?cid=1210668678353&pagename=JPost%2FJPArticle%2FShowFull


אל גור: העולם מצוי בשעת חירום
חתן פרס נובל לשלום וסגן נשיא ארה"ב לשעבר זכה בפרס דן דוד על הישגיו בהעלאת המודעות לשמירת הסביבה ולמאבק בשינוי האקלים. הפרס - על סך מיליון דולר - הוענק במימד ההווה, ולצידו חולקו פרסים על מימדי העבר והעתיד, בין השאר לסופר עמוס עוז. גור: "אפשר לשנות את המצב. צריך רק רצון פוליטי"
יעל עברי-דראל
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3545382,00.html

"כשהקרחונים בעולם נמסים, ההיסטוריה האקלימית נמחקת" - עפרי אילני, הארץ
בני הזוג תומפסון, חוקרים שזכו בפרס דן דוד, מזהירים מהשלכות ההתחממות הגלובלית