17.8.2011

אל גור משתלח במכחישיי האקלים

אל גור אומר בולשיט Bullshit ואמריקה מתרגשת.  מסתבר שקשה לאמריקאים לשמוע את המילה הזאת (BS) להללן הציטוט.
"אז מה הם עושים הם משלמים לכאילו-מדענים  להעמיד פנים שהם מדענים ולהפיץ את המסר:
'הדבר הזה על האקלים הוא חסר הגיון. הפחמן הדו חמצני שהאדם פולט אינו לוכד חום. הוא לא--יכול להיות שאלו הריי הגעש'. בולשיט! 'אולי כתמי השמש.' בולשיט! ,אין התחממות.' בולשיט! "
"יש כעשרה שמות (אנשים) כאלו, וכאשר אתה הלוך ומדבר לקהל כל שהו על אקלים, אתא שומע אותם הומים נגדך את אותו החרא* שוב ושוב ושוב פעם. הם זהמו את החרא הזה. אין יותר מציאות משותפת על נושא כמו אקלים, גם אם הקיום של הציויליזציה שלנו בסכנה."

למרות השפה הלא ממש נחמדה אל גור צודק. יש אמנם איזה 5 מדענים אמיתיים שטוענים שהאדם אינו אחראי לשינויי האקלים יש גם מדען אמיתי ומעוטר בפרסים מדעיים שטוען שאין קשר בין אידס ל-HIV (למי יש חשק לקיים יחסיי מין בילתי מוגנים עם נשא/נשאית אידס?)

 הרבה כסף נשפך על כל מיניי קבוצות "חשיבה" ובתמיכה בכול מיניי מכונים "מדעיים"אשר חוזרים על אותן השטויות והתוצאה היא שאנו הולכים לחרב את העולם
אל גור מביא כמה עידכונים מאז סרטו המפורסם במסגרת TED
"Some of the exact same people -- by name, I can go down a list of their names -- are involved in this,"


"And so what do they do? They pay pseudo-scientists to pretend to be scientists to put out the message: 'This climate thing, it's nonsense. Man-made CO2 doesn't trap heat. It's not -- It may be volcanoes.' Bullshit! 'It may be sun spots.' Bullshit! 'It's not getting warmer.' Bullshit!"

 "There are about 10 other memes that are out there, and when you go and talk to any audience about climate, you hear them washing back at you the same crap, over and over and over again. They have polluted this shit. There is no longer shared reality on an issue like climate, even though the very existence of our civilization is threatened."

* crap למילה יש מספר שימושים ותרגומים כגון משהוא בעל אכות נמוכה במיוחד, שטויות... אבל גם בעברית משתמשים בביטוי  כמו " חרא של אוטו" 

ולסיום יש מי שמדבר על הירוקים כדת 
יש מי שלקח את זה ברצינות. האמת היא שאם יהיו יותר חסדים לכנסיה החדשה במקום לאי אלו דתות הדבר רק יועיל לעולם.אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה